دکتر احمد علیجانپور

 

دکتر احمد علیجانپور متولد 1349 عضو هیات علمی و استاد تمام دانشگاه ارومیه، تحصیلات متوسطه و دبیرستان را در تبریز، دوره کارشناسی را در دانشگاه گیلان و دوره کارشناسی ارشد و دکتری را در دانشگاه تهران سپری نموده است.

درسال 1380 به عنوان عضو هیات علمی با مرتبه استادیار در دانشگاه ارومیه شروع به کار کرده و از آن زمان مسئولیت های متعددی را در حوزه آموزش عالی استان تقبل نموده است که از جمله می توان به ریاست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، معاونت اداری و مالی دانشگاه و ریاست دانشکده منابع طبیعی اشاره کرد.

همچنین عضویت در کمسیون دائمی هیئت امنای دانشگاه، نماینده وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری در برخی از موسسات غیرانتفاعی استان، عضویت در شورای استانی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، عضویت در هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان، عضویت در هیئت ممیزه دانشگاه ارومیه وعضویت در شورای نظارت بر آموزش عالی استان را در کارنامه خود دارد. 

 از عملکرد علمی و پژوهشی ایشان می توان به چاپ 82 مقاله علمی پژوهشی انگلیسی و فارسی، 54 مقاله چاپ شده در کنفرانس های داخلی و خارجی، 48 پایان‌نامه کارشناسی ارشد و رساله دکتری و نهایتا اجرای 12 طرح پژوهشی داخلی و ارتباط با صنعت اشاره کرد.