اداره همکارهای علمی بین المللی دانشگاه ارومیه
 

رمز موفقیت جوامع پیشرفته، جذب مشارکت نخبگان و تبادل دانش، یافته های پژوهشی و تجربیات علمی با آنان است. فراهم آوردن شرایط بهینه برای همکاریهای علمی و پژوهشی از مهمترین وظایف دانشگاه هاست. موفقیت و پیشرفت کشورها به استفاده صحیح از تمامی ظرفیتها و پتانسیلهای علمی، فنی، نرم افزاری و سخت افزاری موجود در کشور و در کل دنیا بستگی دارد. از طرف دیگر دانشگاهها و دانشگاهیان باید بتوانند از طریق ارتباطات علمی با اساتید، دانشجویان و پژوهشگران سایر کشورها، توانمندیها و فرهنگ غنی ایرانی را معرفی نمایند. لذا نقش دفتر همكاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه، به عنوان متولی ارتباطات علمی با متخصصین برجسته بین المللی و تلاش در جهت فراهم نمودن زمینه‌های مناسب برای تعاملات بین المللی همه جانبه از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
دفتر همكاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه ارومیه طراح، سیاست‌گذار و برنامه‌ریز توسعه همكاری‌های علمی بین‌المللی، عقد قراردادها و تفاهم‌نامه‌ها با دانشگاه و مراكز آموزشی و پژوهشی خارجی و هماهنگ کننده تبادل استاد و دانشجو با دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی بین المللی می‌باشد.

اهداف

 1. ارتقای جایگاه و رتبه دانشگاه در سطح ملی و بین‌المللی.
 2. گسترش تعاملات با مراکز علمی برتر جهان برای دستیابی و توسعه علوم و فناوری‌های نوین و دانش‌بنیان.
 3. اجرای مشترک طرح‌های پژوهشی در علوم پیشرفته با هدف توسعه علمی و توانمندسازی اعضای هیأت علمی.
 4. ارتقای توان و تسلط دانشجویان دانشگاه به برقراری ارتباط بین‌المللی و بهره‌برداری گسترده از فرصت‌ها.
 5. آشنایی دانشگاهیان با فرهنگ‌ و سنن دیگر ملل، و نیز افزایش ضریب تأثیر دانشگاهیان در محافل تصمیم‌سازی کشورهای هدف از طریق دانش‌آموختگان.
 6. ایجاد محیط رقابتی برای استادان و دانشجویان و اعتماد به نفس حاصل از آن و نیز افزایش شور، نشاط و خلاقیت در محیط دانشگاه.
 7. توسعه سریع کیفیت علم، هنر و فناوری از طریق تعاملات بین‌المللی
 8. مشارکت در پروژه های بین المللی با همکاری دانشگاههای طرف قراداد
 9. جذب حمایتهای مالی برای اجرای پروژه های کلان ملی و بین المللی از طریق مراکز بزرگ علمی و پژوهشی در سایر کشورها
نمایش در : 
left-2

Counter

  • آمار بازدید:  امروز:88  این هفته:1250  این ماه:6012  امسال:276616