Dr Hobbenaghi

 

 دکتر رحیم حب نقی در بهمن ماه 1338 در ارومیه به دنیا آمد و از سال 1365 با فارغ التحصیلی از رشته دامپزشکی مقطع دکتری عمومی دانشگاه تهران در دانشگاه ارومیه مشغول به کار شد. وی در سال 1370 با انتصاب به عنوان معاون آموزشی دانشکده دامپزشکی، نخستین مسئولیت اجرایی خود را در این دانشگاه بر عهده گرفت. در مهرماه 1376 به عنوان رییس دانشگاه انتخاب و این مسئولیت خطیر را تا سال 1380 عهده دار بود. در طی این سالها اقدامات زیادی با مسئولیت ایشان در دانشگاه تحقق یافت که از آن جمله اجرای طرح تجمیع واحدهای دانشگاه ارومیه و علوم پزشکی ارومیه در پردیس نازلو و تأسیس چند مرکز پژوهشی در پردیس شهر را می توان نام برد.

 

 

اهم مسئولیتهای اجرایی ایشان تاکنون

§ معاون آموزشی دانشکده دامپزشکی: 71-1370

§ معاون اداری و مالی دانشکده دامپزشکی: 73-1372

§ معاون اداری و مالی دانشگاه: 76-1373

§ رییس دانشگاه: 80-1376

§ رییس پژوهشکده علوم و فناوری زیستی: 84-1382

§ مدیر گروه بیوتکنولوژی گیاهان دارویی و صنعتی: 84-1382

§ مدیر گروه پاتوبیولوژی: از 1388 تا دی ماه 1393

§ رییس دانشگاه : از 18 دی ماه 1392 تا کنون 

 

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۵-۹۴

 پیام رئیس دانشگاه ارومیه به مناسبت روز دانشجو

 نکته نظرات رییس دانشگاه ارومیه در خصوص مشکلات پژوهش و راهکارهای آن

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت تحویل سال ۹۵ شمسی 

 پیام رئیس دانشگاه به مناسبت روز معلم - سال ۹۵ 

 

 

پیام رییس دانشگاه به مناسبت آغاز سال تحصیلی ۹۶-۹۵

باسمه تعالی

آغاز مهر ماه و سال تحصیلی جدید را به اساتید، دانشجویان و کارکنان ارجمند و عزیز دانشگاه ارومیه صمیمانه تبریک عرض می نماید.

توسعه علمی کلید توسعه همه جانبه و پایدارکشور است و اقتدار حقیقی یک ملت بنا به فرموده مقام معظم رهبری در گرو توسعه علمی است. امروز تحقق اقتصاد مقاومتی، حل مشکلات اجتماعی، معضلات زیست محیطی، تولید ثروت و افزایش منزلت و رفاه مردم همه با رویکرد های علمی اصیل قابل دسترسی است.

علم در زمین مناسب می روید و جان می گیرد و دانشگاه برای جان گرفتن و پویایی باید فعال، نقاد، سرزنده، تحمل گرا، قانون مند و دارای انضباط و اقتدار باشد. اساتید باید همواره در مرز های جدید علم و اندیشه حرکت کرده و با بکارگیری شیوه های نو و بدیع  به تعلیم و تربیت جوانان اهتمام ورزند(ملال آورتر از تکرار رنجی نیست در عالم).

خوشبختانه امسال استراتژی دانشگاه ارومیه که با همت همکاران سخت کوش تهیه شده بود در هیأت امناء به تصویب رسید تا سند و چراغ راهی برای حرکت رو به جلو دانشگاه در آینده باشد . در این سند، نقشه راه  برای ایجاد دانشگاه نسل سوم پیش بینی شده که از اهداف آن کارآفرینی، بهره وری بیشتر، پژوهش های نافع و تقویت ارزشهای اصیل انسانی و اسلامی نظیر صداقت و امانت می باشد.

از فرزندان دانشجوی عزیزم انتظار می رود با جدیت تمام از سرمایه عمر و توشه جوانی و سرزندگی خود برای همگام ساختن فضایل اخلاقی در کنار فراگیری علم اصیل نهایت بهره را برده و سهم خویش را در ساختن ایرانی آبادتر و زیباتر ایفاء نمایند.

جا دارد شروع هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای آن حماسه عظیم را گرامی داریم، جوانان آزاده و پیران شیر دلی که رفتند تا به ما آبرو و اعتبار ببخشند.

و در نهایت:

در مجالی که برایم باقی است،  باز همراه شما مدرسه ای می سازم

که خرد را با عشق،  علم را با احساس

ریاضی را با شعر،  دین را با عرفان

همه را با جان تدریس کنیم.

 

 

والسلام

بیست و چهارم شهریور ماه هزارو سیصد و نود و پنج

رحیم حب نقی

 رییس دانشگاه

Counter

    • آمار بازدید:  امروز:583  این هفته:9118  این ماه:33316  امسال:465316