Logo  دانشگاه اروميه | دانشكده كشاورزيگروه مکانيک بيوسِستم    English


بلند ترين راه ها با اولين گام آغاز مي شوند. حضرت علي (ع)ا ----- به وب سايت اختصاصي دانشكده كشاورزي دانشگاه اروميه خوش آمديد

 
 
 
 

 

  اساتيد
  آزمايشگاه ها و كارگاه ها
  مجلات
  مقالات
  پايان نامه ها
  راهنماي نويسندگان نشريه
  اسناد و ليستها
  ايجاد
  تنظيمات سايت
  راهنما

 

 

 
اعضاء هیئت علمی گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم اسفند 91
 نشريه «علوم مكانيك در ماشينهاي كشاورزي»

نشريه «علوم مكانيك در ماشينهاي كشاورزي» در سال 91 توسط گروه مهندسي مكانيك بيوسيستم دانشگاه اروميه راه اندازي شده و در حال حاضر مشغول به فعاليت مي باشد.

از كليه محققان، اساتيد و دانشجويان دعوت ميگردد مقالات و نتايج تحقيقات ارزنده خود را به دفتر نشريه به آدرس msamj@urmia.ac.ir  ارسال نمايند.

جهت دريافت اطلاعات بيشتر با ايميل نشريه تماس گرفته و يا در همين صفحه فايل راهنماي نگارش مقالات را مرور نماييد.

مدير مسوول: دكتر علي محمدنيكبخت

سردبير: پروفسور محمدحسن كماريزاده

مدير داخلي: دكتر پرویز احمدی مقدم 

 تغيير نام رشته به مهندسي مكانيك بيوسيستم

مطابق نامه شماره 245235/21 مورخه 28/12/91 و نامه شماره 75220/21 مورخه 23/5/92 وزارت علوم،‌تحقيقات و فن آوري،‌ طي بازنگري انجام شده، نام رشته مهندسي مكانيك ماشينهاي كشاورزي به

 «مهندسي مكانيك بيوسيستم» با سرفصلهاي جديد در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري تخصصي تغيير يافت. دانشگاه اروميه از مهرماه 92 با عناوين جديد و سرفصلهاي مصوب در رشته هاي مذكور و مقاطع تكميلي دانشجو خواهد پذيرفت.

 

مسئولين گروه
مديريت گروه : دكتر علی حسن پور
معاونت گروه:
مسئول دفتر گروه

این گروه در سال 1344 با ایجاد دانشکده کشاورزی و دامپروری در سطح کارشناسی آغاز به کار نمود. در سال 1379 اولین دوره دانشجویان کارشناسی ارشد پذیرفته شدند. در سال 1383 نام رشته به رشته مکانیک ماشین های کشاورزی با دروس جدید و سرفصل های مربوطه تغییر شکل یافت و در همان سال فعالیت در مقطع دکترای مکانیک ماشین های کشاورزی به تصویب وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری رسیده و در سال های 1384 و 1386 اولین و دومین دوره پذیرش دانشجویان دکترای مکانیک ماشین های کشاورزی انجام پذیرفت. اين در حاليست كه اين گروه بعد از دانشگاههاي تربيت مدرس و تهران سومين دانشگاه حائز شرايط جذب دانشجوي دكتري تخصصي به حساب مي آيد. در حال حاضر این گروه دارای حدود 200 نفردانشجوی کارشناسی، 35 نفر دانشجوی کارشناسی ارشد و 15 نفر دانشجوی دکترا مشغول به تحصيل می باشد. گروه مهندسي مكانيك ماشينهاي كشاورزي در تمام ادوار كنكور كارشناسي ارشد و دكتري كشور در رديف برجسته ترين گروهها از نظر قبولي و رتبه هاي برتر محسوب شده است. امكانات آموزشي و تحقيقاتي متعددي از جمله كارگاه ماشين ابزار، ريخته گري، فلزكاري و جوشكاري، موتورهاي احتراقي، سيستمهاي هيدروليك، ماشينهاي خاكورزي، كاشت، داشت، برداشت و فرآوري محصولات كشاورزي، آزمايشگاه مكانيك خاك، آزمايشگاه پيشرفته مقاومت مصالح و مواد باعث شده است كه بستر بسيار مناسبي جهت تحصيل و يادگيري در طول دوره كارشناسي براي دانشجويان علاقه مند فراهم گردد. همچنين سايت تخصصي كامپيوتر، آزمايشگاه بيوفيزيك و بيومكانيك مواد كشاورزي، آزمايشگاه تحقيقات خاك و ماشين، آزمايشگاه بيوانرژي و آزمايشگاه ابزار و اندازه گيري در جهت پژوهش و تحقيق در دوره هاي تحصيلات تكميلي گروه مهيا شده است. افزودني است كه امتياز نشر يك مجله علمي تخصصي از سوي وزارت علوم، تحقيقات و فن آوري تحت نام «علوم مکانیک در ماشینهای کشاورزی» اخيرا به گروه اعطا شده است كه بي شك گام موثري در راستاي ترويج و گسترش مرزهاي دانش در اين رشته مي تواند قلمداد شود.

گفتنی است در خرداد 92، گروه مهندسی مکانیک بیوسیستم دانشگاه ارومیه به عنوان مرکز آزمون و تست ماشینهای کشاورزی منطقه شمالغرب از سوی مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی شناخته شد. توانمندیها و ظرفیتهای فراوان این گروه قطعا باعث خواهد شد برترینهای کنکورها و آزمونهای علمی، محل تحصیل خود را در آن انتخاب نمایند.

 
Application software developed in Urmia University: Soil Model
هفتمین همایش بافته های پژوهشی کشاورزی دانشگاه کردستان
انتخاب گروه مهندسي مكانيك بيوسيستم به عنوان مركز آزمون ماشينهاي كشاورزي
فراخوان نشريه علوم مكانيك در ماشينهاي كشاورزيAttachment
تغيير نام رشته به مهندسي مكانيك بيوسيستم
(آیتم‌ها 1 به 5) بعدی بعدی 
کارشناسی
کاتولوگ مقطع کارشناسی
سر فصل دروس
کارشناسی ارشد
ماشین آلات کشاورزی(مکانیک ماشینهای کشاورزی)
کاتولوگ مقطع کارشناسی ارشد
سرفصل دروس
دکتری
ماشینهای کشاورزی(مکانیک ماشینهای کشاورزی)
 مهندسي مكانيك بيوسيستم

مهندسي مكانيك بيوسيستم

كارشناسي ارشد و دكتري

 


 
امکان سنجی تولید سوخت حمل و نقل از ضایعات پلاستیک
- طراحی، آنالیز و امکان سنجی ساخت دستگاه استخراج روغن از دانه های گیاهی، طرح درون دانشگاهی
مطالعه روشهای مختلف خاکورزی از نظر عملکرد ماشین های مورد استفاده و عملکرد کمی و کیفی محصول در کشت ذرت
تحقیقی در زمینه تعیین انرژی لازم برای چیدن علوفه (یونجه همدانی )
طراحی و ساخت یک دینامومتر کششی الکترونیکی جهت اندازه گیری نیروی کششی در اتصال سه نقطه تراکتورها
(آیتم‌ها 1 به 5) بعدی بعدی